16:54 / E Mërkurë, 29 Mars 2023 / Gj. Sh

Joshua paralajmëron tërheqjen nga Boksi: Të shtunën ndeshja e fundit!

Anthony Joshua ka paralajmëruar tërheqjen nga boksi.

Ai ka deklaruar se do t’i japë fund karrierës së tij në boks nëse mposhtet nga Jermaine Franklin, në meçin i cili do të zhvillohet këtë të shtune më 1 prill, shkruan IndeksOnline.

Joshua nuk ka fituar një ndeshje që nga viti 2020 kundër Kubrat Pulev, dhe ka pranuar se nëse humbet meçin e tretë radhazi, do të mendonte të tërhiqej krejtësisht nga boksi.

“Unë do. Do të tërhiqem nëse humbas. Unë nuk jam këtu për të luftuar njerëzit. Nëse njerëzit duan që unë të dal në pension, unë do të tërhiqem. Unë nuk do të luftoj nëse njerëzit nuk më duan gjithashtu. Nuk bëhet fjalë as për paratë. Bëhet fjalë për konkurrentin në ju. Kjo është ajo që është e rëndësishme.”, ka thënë Joshua./IndeksOnline/