16:08 / E Mërkurë, 30 Tetor 2019 / indeksADMonline

Juventus lë jashtë skuadrës dy yje

Trajneri i Juventusit, Maurizio Sarri ka njoftuar 22 lojtarët që i ka thirrur në ndeshjen e sotme kundër Genoas në ligë.

Dy ndër yjet kryesore të Bianconeri mungojnë nga skuadra, përkatësisht sulmuesi argjentinas Gonzalo Higuain dhe mesfushori boshnjak Miralem Pjanic, me mesfushorin që vuan nga një tendosje e vogël e kofshëve. Mattia De Sciglio dhe Douglas Costa janë rikuperuar, me ish mesfushorin e Arsenalit Aaron Ramsey gjithashtu të pranishëm në listën e skuadrave.

Këtu është lista e plotë e skuadrave:

Portierët : Szczesny, Pinsoglio, Buffon.

Mbrojtësit : De Sciglio, De Ligt, Alex Sandro, Danilo, Bonucci, Rugani, Demiral.

Mesfushorët : Khedira, Ramsey, Matuidi, Emre Can, Rabiot, Bentancur.

Përpara : Ronaldo, Dybala, Douglas Costa, Cuadrado, Bernardeschi, Olivieri.