23:22 / E Enjte, 02 Shkurt 2023 / Gj. Sh

Juventusi përballë Interit, këto janë ndeshjet gjysëmfinale të Kupës së Italisë

Juventsui sonte ka mposhtur Lazion dhe është bërë skuadra e fundit që ka ka kaluar në gjysëmfinale të Kupës së Italisë.

Ndeshja kryesore padyshim që do të zhvillohet mes rivaleve të vjetër, ku Juventusi do të përballet me Interin, shkruan IndeksOnline.

Ndeshja e parë zhvillohet më 5 prill, kurse ndeshja e dytë me 26 të atij muaji.

Ndeshja tjet%r gjysëmfinale e Kpës së Italisë zhvillohet mes Fiorentinas dhe Cremoneses.

Finalja e madhe do të zhvillohet me 24 maj./IndeksOnline/