20:33 / E Martë, 27 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Ka ndërruar jetë krijuesi i filmave SpongeBob

Është ndarë nga jeta krijuesi i filmave të animuar SpongeBob, Stephen Hillenburg.

Ai ishte i prekur nga sëmundja e neuroneve motorike apo ndryshe e njohur si ALS, shkruan Indeksonline.

Lajmin e vdekjes e ka konfirmuar Nickeldon, Hillenburg ishte 57 vjeçare.

Seria e famshme e krijuar nga Hillenburg, SpongeBob nisi transmetimin në vitin 1999 ndërsa është transmetuar në 200 vende të botës dhe është përkthyer në më shume se 50 gjuhë./Indeksonline/