20:25 / E Shtunë, 02 Dhjetor 2017 / indeksADMonline

Ka nisur “Ballo Shqiptare”, Afërdita Paqarada dhe Diellza Kolgeci po shkëlqejnë (Foto)

Sonte mbahet edicioni i tretë i eventit “Ballo Shqiptare” nën organizimin e dy ish-misseve Afërdita Paqaradës dhe Diellza Kolgecit. Organizim ky që frymon me gjuhën autoktone shqiptare. Krejt kjo për të ruajtur vlerat e tradicionales, shkruan Indeksonline.


Ndërsa të dyja bukuroshet përmes një fotografie kanë treguar edhe se si po duken. Veshur në fustana të zi, ato po shkëlqejnë si gjithnjë./Indeksonline/