22:55 / E Martë, 17 Shtator 2019

Kampionët në fuqi “fundosën” nga Napoli

Kampionët e Evropës nuk e kanë nisur mirë sezonin e ri të Ligës së Kampionëve.

Liverpooli është mposhtur nga Napoli në “Sao Paolo” me rezultat 1-0 në ndeshejn e xhiros së parë të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve.

Golin e parë në ndeshje e shënoi Mertens në minutën e 82-të nga penalltia, shkruan Indeksonline.

Rezultatin e dyfishoi Lorente në minutat shtesë të ndeshjes.

Disa minuta në këtë ndeshje luajti edhe Xherdan Shaqiri, i cili zëvendësoi Hendersonin.

Napoli dhe Salzburg ndajnë pozitat e para me nga tri pikë, derisa Liverpool dhe Genk kanë nga zero pikë. /IndeksOnline/