10:26 / E Martë, 07 Korrik 2020

Kanye Westi ndërton një dinasti, Kim Kardashiani do ta ketë jetën parajsë

Kanye West ka marrë lejen nga shteti për të nisur një objekt tejet luksoz jetese.

Këtë e ka planifikuar ta bëjë në fermën e tij, buzë liqenit në Wyoming. Rezidenca e Kanyet dhe Kimit do të jetë me 10 dhoma gjumi.

Kanye ka kërkuar leje po ashtu që të ndërtojë dy garazhe nëntokësore me 10 mijë metra katrorë nën tokë.

Rezidenca e çiftit të famshëm thuhet se do të jetë përrallorë dhe do të kushtojë miliona dollarë./Indeksonline/