11:30 / E Hënë, 25 Shtator 2023 / AR

Kanye West shkakton sërish trazira në Itali, kaq mund të dënohet

Kanye West vazhdon të shkaktojë trazira në Itali. Me apo pa vetëdije reperi vazhdon të thyej ligje në disa nga qytetet italiane.

Së fundi teksa ishte i pranishëm me partneren e tij në Javën e Modës në Milano, ai u shfaq me një maskë në kokë.

Saktësisht e kishte mbuluar kokën me një triko të zeze. Por, sipas ligjit anti-terror, çdo gjë që mbulon identifikimin e një individi është e paligjshme dhe e dënueshme me një gjobë prej 2 mijë eurosh.

Ky ligj numër 533, është aprovuar në vitin 1997 për të luftuar terrorizmin.

Kujtojmë që edhe zyrtarët në Venecia kanë nisur hetimet për Kanye dhe Bianca pasi u fotografuan në një pozicion kompromentues gjatë një shëtitje me varkë, muajin e kaluar.