14:43 / E Shtunë, 12 Janar 2019

Kaos në Francë, katër të vdekur

Protesta në Francë ka eskaluar, ku përveç dëmeve të mëdha materiale, tashmë ka edhe persona të vdekur.

Ministri i Brendshëm francezë, Christopher Castaner ka lajmëruar se pas vdekjes së dy civilëve, edhe dy zjarrfikës kanë ndërrua jetë, transmeton Indeksonline.

10 persona janë në gjendje të rëndë shëndetësore dhe 37 të tjerë janë lehtë të lënduar.

Kaosi i madh sot u shkaktua kur në një furrë të bukës shpërtheu gazi./Indeksonline/