13:52 / E Mërkurë, 11 Korrik 2018

Kapet gjarpëri i gjallë në aeroport, u tentua të transportohej në shtet tjetër

Agjentët e TSA në Miami kapën një tentativë për të kontrabanduar një python të gjallë në një aeroplan të dielën.

Pasagjeri tentoi që puythonin ta transportonte nga Miami në Bardabos duke e futur atë në një hard disk të jashtëm. Gjarpëri ishte i mbështjellur në një çorape najlloni.

Por, për të bërë këte hetim, agjentët e TSA thirrën ekspertë të bombave të cilët hetuan hard driven.

Udhëtari dhe gjarpëri e humbën fluturimin, ndërsa ky i pari është gjobitur./Indeksonline/