17:56 / E Shtunë, 18 Janar 2020

Kaq ishte, Manchester City dorëzohet në luftën për titull

Manchester City ka barazuar 2:2 ndaj Crystal Palace në kuadër të javës së 23 në Permierligë.

Ishte Cenk Tosun ai që shënoi për mysafirët, shkruan Indeksonline.

Ndërsa ishin 10 minutat e fundit të ndeshjes ku Aguero realizoi dy herë për “Citizens” dhe më pas Fernandinho me një autogol ia shoi shpresat për titull ekipit të tij

Pas këtij barazimi, Manchester City ka 48 pikë, 13 më pak se Liverpool, i cili ka edhe dy ndeshje më pak të zhvilluara./Indeksonline/