10:43 / E Diele, 05 Maj 2019 / indeksADMonline

Kjo është shifra që paguhen aktorët e ‘Game of Thrones’ për një episod

Seria e famshme “Game of Thrones” është në sezonin final, dhe interesimi për të është jashtëzakonisht i madh.

“Game of Thrones” ka pësuar mjaft ndryshime që nga fillimi i tij, sidomos reduktimi i skenave ekspliite.

Bashkë me serin janë edhe aktorët ata që kanë qenë vazhdimisht në qendër të vëmendjes, madje  disa prej tyre, janë rritur bashkë me serialin.

Që nga fillimi i transmetimit të sezonit të parë, seriali ka pasur shënuar suksese të mëdha duke thyer të gjitha rekordet e shikueshmërisë.

E së bashku me suksesin janë rritur edhe financat, dhe pagesat e aktorëve.

Kjo është lista e pagesave të aktorëve të “Game of Thrones”, për çdo episod./Indeksonline/

Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister) – 500.000 dollarë për episod.

Peter Dinklage (Tyrion Lannister) – 500.000 dollarë për episod.

Lena Headey (Cersei Lannister) – 500.000 dollarë për episod.

Kit Harington (Jon Snoë) – 500.000 dollarë për episod.

Emilia Clarke (Daenerys Targaryen) – 500.000 dollarë për episod.

Maisie Williams (Arya Stark) – 175.000 dollarë për episod.

Sophie Turner (Sansa Stark) – 175.000 dollarë për episod.

Isaac Hempstead Wright (Bran Stark) – 175.000 dollarë për episod.