07:30 / E Hënë, 12 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Katër ministra të Qeverisë Haradinaj, raportojnë sot për të njëjtën çështje

Katër ministra të Qeverisë së Kosovë do të raportojnë sot para të njëjtit komision.

Ministri i Punës, Skender Reçica, Ministri i MASHT-it, Shyqyri Bytyçi, Ministr i Shëndetësisë, Uran Ismaili dhe Ministri i Kulturës Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi raportojnë sot para Komisionit për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Perona të Pagjetur dhe Peticione lidhur me zbatimin e Strategjisë Nacionale për të Drejtat e Personave me Aftësi të Kufizuara në Republikën e Kosovës 2013-2023, transmeton Indeksonline.

Raportimi zhvillohet në sallën C 203, të Kuvendit të Kosovës me fillim nga ora 10:00./Indeksonline/