23:25 / E Premte, 17 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Katherina është 22 vjeçarja ndër më të pasurat në botë, por ka një problem… (Foto)

Katherina Andresen është 22 vjeçarja më e pasur në botë ku pasuria e saj arrinë rreth 1.23 milion dollar.

Por Katherina në Norvegji ka marrë një dënim të majm për shkak se ka vozitur në gjendje të dehur dhe jo vetëm njëherë por tre herë.

Katharina Andresen was fined after drink-driving toward her family's chalet at the ski resort in Hafjell

Ajo është dënuar me 23.000 dollar sepse teksa shkonte në vilen e tyre në mal kishte kaluar shumë limitin e shpejtësisë.

Andresen was breathalysed more than an hour after being stopped and was found to be three times over the limit

Kjo nuk është hera e parë që Katherina shkel ligjin dhe më pas del publikisht dhe kërkon falje për veprimet e saj të pa matura./Indeksonline/

The 22-year-old told journalists she believed she was under the limit while driving to the family ski chalet