17:32 / E Premte, 21 Shkurt 2020

Katy Perry alivanoset gjatë audicioneve të “American Idol”

AMERIKAN Idol do të shohë episodin e tij më dramatik, ndërsa gjykatësja Katy Perry duket se rrëzohet në tokë pas një rrjedhje të vendosur në gaz.

E gjithë ekuipazhi, kasti dhe garuesit e shfaqjes së talenteve që nisi sezonin e 18 javën e kaluar duhej të evakuohej nga audicionet e tyre në Sunriver, Oregon, transmeton Indeksonline.

 Katy së bashku me gjykatësit e tjerë Lionel Richie dhe Luke Bryant ndien papritur erën e në ambientet ku po mbajnë audicionet.

Këngëtarja amerikane bëhet gjithnjë e më i shqetësuar ndërsa ajo thërret: “A po ndjeni erë gazi? Është goxha intensive”.

Duke filluar të ndihet keq, Katy shton: “Unë kam një dhimbje koke prej tij. Oh është e keqe, është me të vërtetë e keqe”.

Së shpejti shërbimet e urgjencës nxitojnë në studio pasi ekuipazhi dhe garuesit janë evakuuar nga ndërtesa në një nxitim ndërsa alarmet e zjarrit dëgjohen të shkojnë rreth tyre.

Njëri prej garuesve, i cili është gati për audicion është lënë të mbështesë pasi ekuipazhi i kamerës është urdhëruar të largohet dhe një ambulancë arrin jashtë.

Këngëtari Luke pastaj informon shikuesit në shtëpi: “Kjo nuk është shaka, me të vërtetë ka një rrjedhje të gazit”.

Ndërsa sirenat ndezin në sfond, Katy, 35, rrëzohet në mënyrë dramatike në tokë pasi deklaroi: “Nuk po ndihem mirë”.

Audicionet e tjera gjatë episodit janë parë duke u zhvilluar në Savannah, GA, Milëaukee, Washington, DC dhe Los Angeles.

Sezoni 18 është sezoni i tretë në ABC, pas një vrapimi 15-vjeçar në Fox, dhe nisi javën e kaluar me një bollëk audicionesh verbuese nga Savannah, Milëuakee, Los Angeles dhe Washington, DC

American Idol transmeton të dielën, 23 Shkurt në 8:00 ET në ABC./Indeksonline/

Mos i humb