08:20 / E Shtunë, 24 Shkurt 2024 / FR

Katy Perry dhe Taylor Swift lënë pas hatër mbetjet e së shkuarës

Miqësia e Taylor Swift dhe Katy Perry është rikthyer.

Yjet e pop-it – të cilët dukshëm u grindën për vite pas publikimit të këngës “Bad Blood” të Swift-it, të cilën Perry e interpretoi në mënyrë të famshme si për të – u ribashkuan këtë javë në Australi, ku Swift bëri një ndalesë në turneun e saj në vazhdim Eras.

“Duhet të shoh një mikeshë të vjetër që shkëlqen sonte,” shkroi Perry të premten në Instagram, së bashku me një foto të saj duke buzëqeshur pranë Swift.

Katy Perry and Taylor Swift

Perry gjithashtu ndau fotot e saj duke shijuar shfaqjen me yllin e ri të popit Rita Ora, e cila mori pjesë në performancën australiane të Eras Tour me bashkëshortin e saj fitues të Oskarit, Taika Waititi.

Fotoja e ëmbël e Perry – e cila së fundmi njoftoi largimin e saj nga American Idol – dhe Swift erdhi vite pasi dyshja i dha fund grindjes së tyre, e cila përfshinte gjithashtu këngën e Perry-t të vitit 2017 “Swish Swish”, të cilën shumë e interpretuan si një përgjigje ndaj teksteve të “Bad Blood”. .”

“Sinqerisht, është me të vërtetë sikur ajo e filloi atë dhe është koha që ajo ta përfundojë atë,” i tha Perry më parë James Corden për luftën që thuhet se erdhi për përdorimin e kërcimtarëve rezervë. “Ishte një mbyllje e plotë dhe më pas ajo shkruan një këngë për mua, dhe unë jam si, “Ok, cool, cool, cool, kështu do të merresh me të? Karma!”

Dyshja u bënë tituj në vitin 2019 pasi Perry bëri një surprizë në videoklipin e Swift-it “You Need to Calm Down”, me sa duket i dha fund grindjes së tyre publike.

Gjithashtu atë vit, Swift iu drejtua marrëdhënies së tyre në një intervistë me programin radiofonik të Mbretërisë së Bashkuar Capital Breakfast.

“[Perry] më dërgoi një shënim vërtet të bukur dhe një degë ulliri – si një degë ulliri aktuale – në turneun tim kur filloi, Turneu i Stadiumit Reputacion, pak kohë më parë,” tha Swift në atë kohë. “Që nga ai moment, ne kemi qenë në marrëdhënie të mira.”