15:58 / E Martë, 16 Janar 2018

Kendall Jenner modelja më e paguar në botë (Foto)

Kendall Jenner ka marr titullin e modeles më e paguar në botë, të cilin për shumë vitesh e mbante Gisele Bundchen.

Sipas një shkrimi të Forbes, kushtuar modeleve më të paguara, të ardhurat e Jenner kapin shifrën e 22 milionë dollarëve në vit duke i lënë prapa shumë modele të njohura.

Përveç se modelja më e paguar në botë, Kendall Jenner është personazhi më i famshëm edhe në rrjete sociale, ku vetëm në Instagram ajo numëron rreth 86 milionë ndjekës.

Ndryshe, ajo është pjesëtare e familjes Kardashian dhe kjo ndoshta ka kontribuar në famën e saj./Indeksonline/

Image result for kendall jenner