08:20 / E Diele, 11 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Këngëtarët e famshëm publikojnë këngën për Skënderbeun

Me rastin e 550 vjetorit të vdekjes së Gjergj Kastriotit-Skënderbeut, tanimë ka dal bashkëpunimi i Arif Vladit, Ilir Shaqirit dhe Nikol Nikprelajt.

Ata bashkë me një ekip të tërë profesionalistësh janë bashkuar në këngën “Kalorësi i lirisë”.

Kënga është publikuar dje në youtube dhe ka marrë afër 10 mijë klikime. Teksti është shkruar nga Ilir Shaqiri, dirigjent është Valon Beqiri, kurse muzikën dhe orkestrimin e ka bërë Edmond Zhulali.