21:36 / E Enjte, 13 Gusht 2020

Këngëtari i njohur latin vdes nga koronavirusi

Ndërron jetë në moshën 83-vjeçare këngëtari i njohur latin, Trini Lopez.

Lajmi është konfirmuar nga miku i ngushtë dhe bashkëpuntori i Lopez, Joe Chavira, i cili në një deklaratë dhënë për Fox News të enjten, tha se vdiq si pasojë e koronavirusit.

Sipas Chavira, Trini po luftonte me koronavirusin prej 2 muajsh.

Trini Lopez, njohet për hitin e tij “If I Had a Hammer”.

Që në moshën 15 vjeçare Trini ka qenë i pranishëm në grupe të ndryshme, përfshirë këtu edhe hitet e tjera që solli si: “If You Wanna Be Happy”, “Lemon Tree” dhe “This Land is Your Land”.