22:02 / E Enjte, 21 Shkurt 2019

Këngëtarja e njohur flet për martesën dhe orientimin e saj seksual

Aktorja dhe këngëtarja e njohur, Miley Cyrus ka folur për herë të parë për martesën me Liam Hemsëorth dhe orientimin e saj seksuale.

Ajo ka deklaruar se ata të dy janë larg një martese tradicionale dhe lidhja e tyre është një epokë e re, shkruan Indeksonline.

“Ne po ripërcaktojmë, të jemi të sinqertë, çfarë duket për dikë që është një person i çuditshëm si unë, që të jem në një marrëdhënie heteroseksuale.” u shpreh 26 vjeçarja për Paniri Vanity.

“Ajo që unë predikoj është se njerëzit bien në dashuri me njerëzit, jo me gjininë, jo me dukjen, jo me çdo gjë. Ajo që unë jam në dashuri ekziston pothuajse në një nivel shpirtëror. Nuk ka të bëjë aspak me seksualitetin gjinia është një pjesë shumë e vogël, pothuajse e parëndësishme e marrëdhënieve.” u shpreh Miley.

Miley tha poashtu se është një anëtare krenare e komunitetit  LGBTQ + dhe beson se seksualiteti dhe identiteti gjinor janë krejtësisht të ndara nga partneriteti.

Miley dhe Liam, 29 vjeç, u martuan me 23 dhjetor të vitit të kaluar në shtëpinë e tyre në Tennessee./Indeksonline/