18:56 / E Enjte, 01 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Këshilli i Sigurimit të OKB’së më 14 nëntor diskuton për Kosovën

Këshilli i Sigurimit të OKB-së do të flasë për Kosovën gjatë këtij muaji. 

Në mbledhjen e 14 nëntorit të Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara do të diskutohet për Republikën e Kosovës.

Këtë për ‘tanjug’ e ka konfirmuar ministri i jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq.

Në këtë mbledhje do të diskutohet për situatën në Republikën e Kosovës.

Më herët kishte pasur tentime nga Britania e Madhe që të ndryshojë orarin dhe të rrallohen raportimet për Kosovën, gjë që ishte kundërshtuar nga Serbia dhe Rusia.