17:35 / E Enjte, 07 Qershor 2018 / indeksADMonline

Kështu do dukej formacioni i ish-Jugoslavisë në këtë Botëror

Ish-jugoslavët ende kujtojnë vendet e mëdha të rajonit dhe potencialin e tyre, duke komentuar mbi fuqinë e saj, basketbollin, futbollin, water polon etj.

Nëse shtetet që përbëjnë ish-Jugoslavinë do luanin si një komb, këta do ishin 23 lojtarët që do të udhëtonin në Rusi shkruan IndeksOnline:

Portierë:

Jan Oblak (Slovenia / Atletico Madrid)

Danijel Subasic (Croatia / Monaco)

Asmir Begovic (Bosnia and Herzegovina

Mbrojtës:

Šime Vrsaljko (Croatia / Atletiko Madrid)

Dejan Lovren (Croatia / Liverpool)

Stefan Savic (Montenegro / Atletico Madrid)

Branislav Ivanovic (Serbia / Zenit)

Matija Nastasic (Serbia / Schalke)

Aleksandar Kolarov (Serbia / Roma)

Sead Kolasinac (Bosnia and Herzegovina / Arsenal)

Mesfushorë:

Miralem Pjanić (Bosnia and Herzegovina / Juventus)

Ivan Rakitić (Croatia / Barselona)

Mateo Kovačić (Croatia / Real Madrid)

Luka Modric (Croatia / Real Madrid)

Marcelo Brozovic (Croatia / Inter Milan)

Nemanja Matic (Serbia / Manchester United)

Sergey Milinkovic-Savić (Serbia / Lazio)

Dusan Tadic (Serbia / Southampton)

Sulmues:

Edin Džeko (Bosnia and Herzegovina / Roma)

Ivan Perišić (Croatia / Inter Milan)

Mario Mandžukić (Croatia / Juventus)

Stevan Jovetic (Montenegro / Monaco)