11:32 / E Premte, 22 Dhjetor 2017 / indeksADMonline

Këta janë golashënuesit më të mirë në histori të ‘El Clasicos’

Të shtunën do të luhet ‘El Clasico’ i 175-të në Ligën Spanjolle.

Nga 174 takime në të cilat janë përballur të dyja skuadrat, bilanci i fitoreve është 72 në favor të Real Madridit, ndërsa Barcelona ka fituar 69. 33 herë skuadrat janë ndarë baraz, transmeton Indeksonline.

Por në të gjitha këto ndeshje, cilët kanë qenë lojtarët kryesorë?

Deri në dymbëdhjetë lojtarë kanë arritur të shënojn 7 gola dhe më shumë. Nëntë prej tyre janë nga Madridi dhe tre nga Barça.

Këta janë më të mirët: