09:12 / E Hënë, 01 Mars 2021 / I.S

Këtë gol duhet ta shikoni me vëmendje, futbollistja e Arsenalit lëshon një ‘bombë’

Dje u zhvillua takimi ndërmjet Aston Villës dhe Arsenalit, duel ky në kuadër të Superligës së vajzave.

Ndonëse rezultati final i këtij takimi u mbyll në 0:4, gol të bukur në këtë përballje ka shënuar futbollistja, Katie Macabell, shkruan IndeksOnline

Ajo shënoi më larg se 18 metra me një goditje që përfundoi në këndin e portës.