23:59 / E Enjte, 18 Prill 2024 / Gj. Sh

Këto janë ndeshjet gjysëmfinale të Ligës së Konferencës

Kanë përfunduar ndeshjet e dyta çerekfinaliste të Conference League, ku janë mësuar edhe skuadrat gjysëmfinaliste.

Fiorentina, Aston Villa, Olympiacos dhe Club Brugge, janë skuadrat që janë kualifikuar për në gjysmëfinale, shkruan IndeksOnline.

Në gjysmëfinale Aston Villa do të përballet me olympiacosin ndërsa Fiorentina me Club Bruggin.

Ndeshjet e para zhvillohen me 1 maj, derisa ato të kthimit me 9 maj./IndeksOnline/