23:05 / E Premte, 24 Mars 2023 / Gj. Sh

Këto janë rezultatet e ndeshjeve të sotme për kualifikimet e ”EURO 2024”

Kanë përfunduar tetë ndeshjet e sotme të kualifikimeve për Kampionatin Evropian ”Euro 2024”, i cili do të mbahet në Gjermani.

Ndeshja kryesore e mbrëmjes ishte ajo mes Francës dhe Holandës, ku ”Gjelat” shënuan fitore me rezultat të thellë 4-0, shkruan IndeksOnline.

Një ndeshje interesante ishte edhe ajo mes Suedisë dhe Belgjikës, me mysafirët që fituan me rezultat 3-0.

Në grupin ku bën pjesë edhe Kombëtarja e Shqipërisëm Çekia shënoi fitore ndaj Polonisë ndërsa Moldavia u nda baras me Ishujt Faroe.

Më poshtë i keni të gjitha rezultatet e ndeshjeve të sotem./IndeksOnline/