23:14 / E Enjte, 22 Shtator 2022 / Gjelbrim

Këto janë rezultatet përfundimtare të ndeshjeve të sotme në Ligën e Kombeve

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e natës së sotme në Ligën e Kombeve.

Në ndeshjen kryesore të mbremjes së sotme, Kroacia fitoi ndaj Danimarkës, me rezultat 2:1 duke e marrë kryesimin në Grupin 1 të Ligës A, shkruan IndeksOnline.

Ndeshja tjetër e këtij grupi, asjo mes Francës dhe Austrisë, përfundoi me rezultat 2:0 në favor të ”gjelave”.

Në Grupin 4, Holanda fitoi në udhëtim te Polonia me rezultat 2-0, ndërsa Belgjika mposhti Uellsin me rezultat 2-1

Më posht i keni të gjitha rezultatet e ndeshjeve të sotme në të gjitha ligat:

Liga A

Belgjika 2:1 Uellsi

Kroacia 2:1 Danimarka

Franca 2:0 Austria

Polonia 0:2 Holanda

Liga C

Lituania 1:1 Ishujt Faroe

Sllovakia 1:2 Azerbajxhani

Turqia 3:3 Luksemburgu

Kazakista 2:1 Belerusi

Liga D

Lihtenshtajni 0:2 Andorra

Letoni 1:2 Moldavi./Indeksonline/