22:37 / E Enjte, 23 Qershor 2022 / gjelbra k

Këto janë të gjitha takimet e xhiros së parë në La Liga

Federata e Futbollit të Spanjës, sot ka hedhur shortin për kalendarin e ri të La Ligës.

Sezoni i ri do të filloj me 12 gusht dhe do të perfundoj me 4 qershor të vitit të ardhëshëm, raporton Indeksonline.

Kampinoi aktual Real Madrid do ta filloj mbrojtjen e titullit ndaj skuadrës së Almerias, e cila u rikthye këtë vit në La Liga.

Ndeshja është paraparë të zhvillohet me 13 gusht duke filluar nga ora 18:30.

Barcelona në xhiron e parë do të luaj si vendas ndaj skuadrës së Real Vallecanos, ndërsa Atletiko Madrid ndeshjen e parë e luan si mysafir ndaj Getafes.

Këto janë të gjitha takimet në xhiron e parë të sezonit të ri në La Liga:

Ath. Bilbao – Mallorca

Barcelona – Real Vallecano

Betis – Elche

Celta Vigo – Espanyol

Cadiz – Real Sociedad

Osasuna – Sevilla

Almeria – Real Madrid

Getafe – At. Madrid

Valladolid – Villareal

Valencia – Girona.

/Indeksonline/