13:44 / E Shtunë, 13 Janar 2018 / indeksADMonline

Këto janë temat e diskutimit të së martës ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit

Negociatat teknike midis Beogradit dhe Prishtinës do të vazhdojnë në Bruksel të martën, më 16 janar dhe delegacioni serb do të udhëhiqet nga drejtori i Zyrës për Kosovë dhe Metohi Marko Djuriç, raporton Tanjug, transmeton Indeksonline.

Tema e takimit tre-ditor do të jetë zbatimi i marrëveshjeve të arritura, Asociacioni i Komunave Serbe, si dhe liria e lëvizjes dhe temat e gjyqësori.

Ndërkaq në anën tjetër dje në mbledhjen e Qeverisë së Kosovës, Kryeministri Haradinaj ka informuar kabinetin qeveritar me procesin e dialogut të Kosovës me Serbinë, dhe ka propozuar që të emërohet shefi i delegacionit të Kosovës për negociata me Serbinë.

Qeveria ka aprovuar propozimin e kryeministrit që Avni Arifi të jetë shef i delegacionit kosovar në këto bisedime me ndërmjetësimin e Brukselit. /Indeksonline/