20:00 / E Mërkurë, 05 Tetor 2022 / AR

Khloé Kardashian kritikon YE: Mjaft tash

Khloé Kardashian iu lut Kanye West të linte vetëm Kim Kardashian dhe familjen e tyre në një koment në Instagram të mërkurën.

“Po, të dua,” filloi bashkëthemeluesja e Good American. “Unë nuk dua ta bëj këtë në mediat sociale, por ju vazhdoni ta sillni këtu.

“Ti je babai i mbesave dhe nipërve të mi dhe unë po përpiqem të jem e respektueshme, por të lutem ndaloni ta rrëzoni Kimberly-n dhe të përdorni familjen tonë kur doni të shmangeni,” vazhdoi ajo.

Khloé, 38 vjeç, kritikoi gjithashtu reperin, 45, për sjelljen e “rrëfimit të ditëlindjes … përsëri” pasi ai përsëriti pretendimin e tij të mëparshëm se ai nuk ishte i ftuar në festën e janarit të vajzës së tij në Çikago.

“Mjaft tashmë,” shkroi ylli i realitetit. “Ne të gjithë e dimë të vërtetën dhe për mendimin tim, të gjithë janë të lodhur prej saj.”

Khloé pretendoi se West e di “saktësisht se ku” janë katër fëmijët e tij, North, 9, Saint, 6, Chicago, 4 dhe Psalm, 3, “në çdo kohë”.

Ajo shtoi, “Ju dëshironi ditëlindje të veçanta. Unë i kam parë të gjitha tekstet për ta vërtetuar atë. Dhe kur ndryshove mendje dhe deshe të merrje pjesë, erdhe.”

Ylli i “Kardashians” vazhdoi duke shkruar se Kim, 41 vjeç, kujdeset për të vegjlit 80% të rasteve, gjë që vetë fituesi i Grammy-it e pranoi në një intervistë.

Ajo më pas ofroi “të vazhdojë këtë bisedë privatisht” nëse West dëshiron.

“Ju lutemi, lëreni atë dhe familjen jashtë, në mënyrë që fëmijët të rriten në mënyrë paqësore”, përfundoi ish-prezantuesja e “Revenge Body”. “Unë vij nga një vend dashurie.”