16:04 / E Martë, 05 Mars 2024 / k.v

Kica-Xhelili: Bojkoti i VV vazhdon, kësaj radhe i kamufluar në kërkesa procedurale

Ka dështuar sërish mbledhja e Komisionit Hetimor Parlamentar në lidhje me procedurat për furnizimin dhe menaxhimin me rezervat shtetërore.

E pas dështimit të radhës, ka reaguar deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Doarsa Kica-Xhelili.

“Është muaji i 5-të i Komisionit Hetimor për Rezervat Shtetërore (VAJ & MIELL), i mandatit 6 mujorë. BOJKOTI i VV vazhdon. Kësaj radhe i KAMUFLUAR në kërkesa procedurale. Nuk mund të na ndalni në zbardhje të këtij rasti. Kot e keni!”, ka shkruar në facebook, Doarsa Kica Xhelili./IndeksOnline/