18:55 / E Shtunë, 17 Prill 2021 / I.S

Kjo është arsyeja e ndërprerjes së ndeshjes Fushë Kosova – FC Vjosa

Gjatë ditës së sotme qarkulloi një video ku tregon një përleshje fizike mes lojtarëve të Fushë Kosovës dhe FC Vjosës, madje aty kishte edhe tifozë të përfshirë.

Por, pas gjithë këtij incidenti, Liga e Dytë e futbollit të Kosovës ka vendosur ta shpjegojë situatën përmes një postimi zyrtar në ‘Facebook’, shkruan IndeksOnline

Sipas tyre, gjatë festës te goli i parë i ekipit vendas që ishte Fushë Kosova ndodhi i gjithë incidenti.

Më poshtë postimin e plotë të Ligës së Dytë të Kosovës: