23:15 / E Premte, 06 Dhjetor 2019

Kjo është diferenca e madhe sa i përket kilogramëve në mes Joshua dhe Ruiz

Sot janë bërë matjet zyrtare për du boksierët të cilët do të ndeshen gjatë ditës së nesërme.

Nga këto matje që janë bërë del që Joshua është për 20 kg më i lehtë se Ruiz. Joshua kërkon që t’i rikthej përsëri titujt IBF, WBA dhe WBO që i humbi në ndeshjen kundër Ruiz.

Po ashtu Joshua peshon më pak se sa në duelin e tyre të kaluar.

/Indeksonline/.

Mos i humb