22:16 / E Martë, 21 Janar 2020

Kjo shtëpi me 4 dhoma është në shitje, çmimi i saj është sa një Iphone 11

Shtëpia me terasë me katër dhoma mund të bëhet e juaja për një çmim më të vogël se sa të një Iphone 11.

Kjo shtëpi ndodhet në fshatin New Brancepeth në Durham të Anglisë dhe do të filloj me ofertën prej 500 funtave, shkruan The Sun- transmeton Indeksonline.

 The pokey property, on Edward Terrace in New Brancepeth, Durham, is up for auction with a starting price of £500

Sidoqoftë prona në fjalë ka nevojë për riparim dhe blerësi duhet të kujdeset që të kryej renovime të mëdha.

 The lounge/diner inside the four-bed Durham property

Shtëpia ka katër dhoma, dhomë pritjeje, kuzhinë dhe një banjo.

Një pronë e ngjashme sikurse kjo në vitin 2017 ishte shitur për 53,500 funta.

 One of the bedrooms inside the house that goes under the hammer on January 29

Prona në fjalë do të dal në shitje me 29 janar dhe ofertat fillestare do të nisin nga 500 funta./Indeksonline/

 The kitchen inside the house that is just five miles away from Durham city centre
 The bathroom inside the four-bed home