23:55 / E Diele, 28 Shkurt 2021 / A. A

Klopp: Besoj që Diogo Jota kthehet ndaj Chelseat

Diogo Jota është rikthyer nga lëndimi pas 3 muajsh.

Liverpooli kishte planifikuar që ta përfshinte portugezin në ndeshjen kundër Sheffield United, por në natën e mbrëmshme ishte sëmurë.

Trajneri Jurgen Klopp mendon që Jota do të jetë i gashëm për derbin ndaj Chelseat.

“Diogo ishte me në në hotel dhe gjatë natës është sëmurë. U desht ta dërgonim në shtëpi. Tash varet se sa shpejtë do të rikuperohet. Ai ka ushtruar me ne normalisht dhe ka qenë gati për lojë. Mendoj se do të jetë i gatshëm për të enjtën” deklaroi Klopp.

/Indeksonline/