19:25 / E Premte, 29 Maj 2020

Klopp dëshiron vetëm një lojtar të ri tek Liverpooli, ja kush është ai

Trajneri i Liverpool-it, Jurgen Klopp, i ka bërë të ditur klubit se lojtari që do në ekip për sezonin e ardhshëm është Timo Werner.

Sipas The Guardian, Klopp nuk ka hequr dorë nga blerja e yllit të Leipzig dhe u ka thënë drejtuesve se gjermani do të ishte perfekt për skuadrën e tij.

Werner do të presë të shikojë se çfarë do të bëjnë Të Kuqtë para se të marrë një vendim për të ardhmen, por klauzola e tij 60 milionë euro skadon më 15 qershor.

Chelsea është gjithashtu e interesuar për sulmuesin./IndeksOnline/

Mos i humb