10:47 / E Hënë, 05 Mars 2018 / indeksADMonline

Kokteji ‘100 euro’ në Londër, përfshin diamante ushqimore! (Video)

Një koktej zakonisht kushton katër euro, por diku edhe pak më shtrenjtë.

Por në një lokal ka filluar që çmimi i një ‘Kokteji’ të jetë shumë më i lartë. Madje tashmë është theksuar se për të shijuar të veçantën e ‘Koktejeve’ duhet shkuar tek ‘The Bletchy’ ku një koktej kushton 100 euro, transmeton Indeksonline.

Kokteji ka përbërje të pijes alkoolike ‘Gjin, vodka rose, limon, përbërje të ndryshme bimore dhe frutash’. Gjithashtu thuhet se ka një përbërje të ‘diamanteve bimore’.

Ky koktej është në krye me shumë ‘maskarpone, çokollata prej ari, diamante të ngrënshme,karamele dhe gjete prej ari’.
Pra, 100 euro kokteji më i çuditshëm këtë kohë!./Indeksonline/

 

 

#thebletchley #cocktail #infusion #mixology #london

A post shared by The Bletchley (@thebletchley) on