16:52 / E Martë, 16 Tetor 2018 / indeksADMonline

Kombëtarja që u mposht nga Kosova shkruan historinë në Afrikë

Madagaskari ka arritur suksesin më të madh në histori.

Kombëtarja e cila u mposht para disa muajsh nga Kosova është kualifikuar për herë të parë në Kupën e Afrikës.

Ata mposhtën Guinen Ekuadoriale me rezultat 1-0 dhe përfunduan të parët në grup me 10 pikë. /IndeksOnline/