22:07 / E Martë, 06 Dhjetor 2022 / Gj. Sh

Komentatori serb nuk përmend emrat e Xhakës dhe Shaqirit në ndeshjen kundër Portugalisë

Portugalia është kualifikaur në çerekfinale të Kampionatit Botëror.

Ata sonte kanë shënuar fitore të thellë ndaj Zvicrës me rezultat 6-1, shkruan IndeksOnline.

Por deputeti shqiptar në parlamentin e serbisë, Shaip Kamberi, ka thënë se komentatori serb i Arena Premium, në asnjë moment nuk ka përmendur emrat e futbollistëve kosovarë, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri.

Kamberi e ka quajtur këtë fashizëm i orkestriar.

Postimi i plotë:

Për 90 minuta sa zgjati ndeshja Portugali vs Zvicër, komentuesi i Arena 1 Premium nuk ka përmendur as edhe një herë të vetme emrin e Granit Xhakës.

Tmerr. Tmerr. Tmerr.

Çfarë fashizmi i orkestruar. /IndeksOnline/