18:06 / E Enjte, 05 Dhjetor 2019

Kompania robotike dhuron me mijëra dollarë për ta përdorur pamjen e fytyrës suaj për robotët e saj

Një kompani e robotikës është në qendër të vëmendjes për shkak që ka treguar se do të pagujë rreth 130.000 dollarë nëse e lejoni që ta përdorin pamjen e fytyrës suaj për robotët e tyre.

Po ashtu ata kanë hapur edhe një email ku mund të dërgoni fotografit tuajat dhe nëse ju duket fytyra juaj miqësore atëherë do t’ju paguajnë për ta përdorur pamjen tuaj.

Kurse robotët pritet të përdoren si një lloj miku virtual për njerëzit e moshuar dhe planifikohet që të fillohet prodhimi i tyre në vitin e ardhshëm./Indeksonline/.

Mos i humb