13:22 / E Mërkurë, 11 Korrik 2018

Konfirmohet: Jorginho është futbollisti i Chelseas (Foto)

 Jorginho do të jetë futbollisti i Chelseas.

Mesfushori i Napolit ka arritur marrëveshje me gjigantin anglez, shkruan IndeksOnline.

Lajmin e ka konfirmuar Presidenti i Napolit, De Laurentiis.

“Dua që t’i kërkojë falje Manchester Cityt, me të cilët kishim arritur një marrëveshje para 15 ditëve. Por, lojtari pëlqen të jetoj në Londër dhe Chelsea do të jetë klubi i tij i ri”, ka thënë Laurentiis.

26-vjeçari ka zhvilluar afro 150 paraqitje me Napolin dhe ka shënuar 4 gola./IndeksOnline/