00:12 / E Enjte, 02 Prill 2020

Konjufca: Veliu e mori atë që meritoi, me qenë si LDK më kish ardhë turp me ec në rrugë

Ministri i Jashtëm në detyrë, Glauk Konjufca, duke folur për takimin e sotëm të Kurtit me Thaçin, tha se është bërë në kuadër të përgjegjësive të tyre politike, ngasë si lider i VV-së, Albin Kurti do ta refuzonte atë.

Këto komente ai i bëri në DPT te Fidani, deri tha se ministri Veliu e ka marrë atë që ka merituar. Ndërsa LDK-në e quan si mashtruese, përcjellë Indeksonline.

“LDK sa i kishte ministrat e vet, përjashto Agim Veliun, se ai e mori atë që e ka meritu, ka mujt në zgjedhjet e ardhshme me qenë në garë me ne, si konkurrentë, madje me dal edhe e para.

Por, me dobësitë e gërditshme të tyre, duke mashtru popullin në mënyrën më të ndytë, sa më kish ardhë marre me ec në rrugë, sikur të isha në vend të tyre. Por, që do të ndëshkohen.

LDK me veprimet në mars, asgjë s’ka bërë ma shumë se na e ka vendos konkurrentë PDK-në.

Gara tani është PDK – VV, pas gjesteve të LDK-së.

Javën e parë Veliu, i thotë elektoratit të vet në Llap se kjo qeveri ka me ra për 6 muj, dhe që s’i besoj kësaj qeverie. Po, shkarkimi i tij ia ka kënaq zemrën popullit./Indeksonline