13:02 / E Premte, 22 Janar 2021 / M. M

Konkurrente të modeleve Hadid, motrat D’Amelio flasin për të keqen që u ka shkaktuar fama

Dixie dhe Charli D’Amelio kanë folur së fundmi në një emision radiofonik për disa momente jo shumë të këndshme, që kanë hasur me dy paparacë të cilët pretendohet se janë vendosur jashtë shtëpisë së D’Amelios.

Charli, më e vogla nga motrat D’Amelio, tha se veprimet e pretenduara të paparacëve e kanë mërzitur shumë.

“Ju lutemi ndalo së prituri jashtë shtëpisë sime. Është shumë e çuditshme, super e pakëndshme, një pushtim i madh i privatësisë”, tha 16-vjeçari. “Shtëpia supozohet të jetë një hapësirë ​​e sigurt, jo një vend ku keni njerëz që ju presin.”

Dixie, 19 vjeç, vërejti: “Unë mendoj se është me të vërtetë qesharake, sepse sa herë që largohem nga banesa ime ata janë parkuar në mënyrë të paligjshme jashtë. Pastaj ata më ndjekin deri në shtëpi”.

Motrat shtuan se ata janë përpjekur të flasin me paparacët, teksa Charli pranoi se fillimisht iu duk se krijoi një “miqësi të madhe” me ta. Sidoqoftë, ajo tha se ata e kaluan kufirin, duke pritur jashtë shtëpisë së saj.

“Unë e kuptoj se kjo është puna juaj, por pritja jashtë shtëpisë nuk është shumë interesante”, shpjegoi Charli. “Është kaq e çuditshme”.

Dixie vërejti se paparacët që e ndiqnin kanë bërë madje që ajo të mos dëgjonte as muzikë. “Më pëlqen ta luaj muzikën time me zë të lartë, është shumë argëtuese. Dhe pastaj nuk mund ta bëj këtë, sepse ju mund të dëgjoni muzikë jashtë makinës dhe unë turpërohem”.

Këngëtarja e “One Whole Day” vazhdoi; “Unë përpiqem të largohem prej tyre, por ata ende më ndjekin kudo dhe unë thjesht nuk dal nga makina ime. Madje edhe në këto kohe pandemie, duke u treguar shumë të pakujdesshëm”.

Babai i yjeve të Tik Tok, Marc D’Amelio, kohët e fundit foli me një nga paparacët, Kevin, në një përpjekje për të mbrojtur vajzat e tij në pushimet e tyre në Bahamas. Në videon e 14 janarit, Marc tha: “Para së gjithash, para se të fajsoni Charlin, ajo ishte në një pushim familjar. Ajo është 16 vjeçe. Ne bëmë atë që duhet të bënim, u larguam”.