12:03 / E Martë, 01 Maj 2018 / indeksADMonline

Konsumoni këto ushqime dhe nuk shtoni në peshë

Përderisa nuk ka një gjë të tillë si ushqimet me zero kalori, ka ushqime të tilla të cilat mund t’i konsumoni lirshëm pa u brengosur se mund të fitoni në peshë.

Sipas dietologes, Lisa Young, këto ushqime zakonisht janë në dy kategori pra ato janë frutat dhe perimet.

Edhe pse këto fruta dhe perime nuk kanë shumë proteina, ato janë të mbushura me shumë vitamina, antioksidantë dhe ushqyes të tjerë që kanë përfitime të shumta për shëndetin tuaj.

Këto janë disa nga këto ushqime që mund t’i konsumoni pa u brengosur se do të trasheni:

Selinot

Lakra jeshile

Boronica

Trangulli

Domatet

Portokalli