12:22 / E Diele, 15 Tetor 2017 / indeksADMonline

Koreja e Jugut i bën thirrje Veriut të rifillojë bisedimet për programin raketor

AkKryetari i parlamentit të Koresë së Jugut, Chung Sye-kyun i bëri thirrje Koresë së Veriut të rifillojë bisedimet mbi programin e saj bërthamor dhe raketor, duke thënë se testet e saj bërthamore ishin një kërcënim për Gadishullin Korean, njoftoi agjencia e lajmeve Interfax.

Interfax tha se Sye-kyun ka foluar në kongresin e parlamentarëve në Shën Petersburg të Rusisë, të cilën po merr pjesë edhe një delegacion i Koresë së Veriut./AktivPress