22:42 / E Diele, 28 Shkurt 2021 / A.D

Koronavirusi ia merr jetën regjisorit shqiptar

Si pasojë e infektimit me covid, ka ndërruar jetë regjisori shqiptar Kujtim Gjonaj.

Për shkak të komplikimeve të shumta, gjendja e tij u oërkeqësua dhe nuk i mbijetoi dot, shkruan Indeksonline.

Ai vdiq në moshën 74 vjeçare, ku gjatë këtyre viteve u dallua si një skenarist, regjisor dhe producent mjaftë i shkathtë.

Theksojmë: Ai kishte disa nga filma dokumentarë me të cilat është vlerësuar me Çmime kombëtare dhe ndërkombëtare. /Indeksonline/