12:15 / E Premte, 14 Gusht 2020

Koronavirusi në futbollin turk, dy futbollist të Galatasarayt rezultojnë pozitiv

Skuadra e Galatasaray ka dhënë një lajm të hidhur për tifozët e saj.

Dy futbollist kanë rezultuar pozitiv në testin për koronavirus, transmeton Indeksonline.

Lojtarët nuk kanë simptoma, janë vetizoluar dhe kanë filluar procesin e shërimit.

Dhjetëra raste me koronavirus kanë qenë në futbollin turk muajt e fundit./Indeksonline/