19:21 / E Hënë, 13 Korrik 2020

Koronavirusi në Itali, 169 raste të reja dhe 13 viktima në 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit, në Itali janë regjistruar 169 raste të reja me koronavirus dhe 13 viktima.

Nga dita e djeshme, bilanci i rasteve të reja ka pësuar ulje, ndërsa ai i viktimave shënon rritje (234 raste dhe 9 viktima).

Në vendin fqinj, numri i personave të prekur nga Covid-19 në total është 243 230.

Me 13 viktimat e sotme, në Itali janë shënuar 34 967 viktima që nga nisja e pandemisë.

Mos i humb