18:09 / E Shtunë, 18 Janar 2020

Kosovari që po kandidon për asambleistë në Austri

Kosovarët që gjenden jashtë Kosovës, përveç që po punojnë dhe po krijojnë biznese, kanë filluar të merren me politikë.

Edhe në zgjedhjet në Austri, ka një kosovar që do i hyj garës për asambleistë  në komunën e Baden, transmeton Indeksonline.

Image may contain: 1 person, text

Bëhet fjalë për mërgimtarin, Nisert Bujari që është nga qyteti i Suharekës.

Kryetari i Suharekës, Bali Muharremaj përmes një postimi në Facebook ka kërkuar që të gjithë bashkatdhetarët me mundësi vote ta votojnë Bujarin./Indeksonline/

Image may contain: 3 people, people smiling, people sitting and indoor