18:35 / E Premte, 24 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Kosovë-Lituani, gati për superndeshjen historike

Pas pak minutave Kosova do ta nisë ciklin eliminator për Kampionatin Botëror “Kina 2019″.

Përballë Kosovës do të jetë njëra nga kombëtaret më të forta në botë, ajo e Lituanisë.

Por Lituania ka ardhur pa lojtarët më të mirë, pasi NBA-ja dhe Euroliga nuk lejojnë lojtarët në këtë fazë të ndihmojnë përfaqësueset.

Befasuese është edhe prania e dhjetrave tifozëve lituanezë të cilët ndodhen në palestrën e e “Pallatit të Rinisë” në Prishtinë./Indeksonline/